Systemair

Kontakt os

Teknisk salg/teknisk rådgivning           Teknisk support på leverede produkter

 

Tel. +45 87 38 75 00                                     Tel. +45 87 38 75 10 

 

Man - tors: Kl. 8 – 16                                     Man - tors: Kl. 7.30 - 15.30
Fre: Kl. 8 - 15.30                                            Fre: Kl. 7.30 - 14.30 
mail@systemair.dk                                        support@systemair.dk

Salg Danmark

Teknisk Support

Salg Eksport

Direktion

Produkt og Software

Logistik og Indkøb

Produktion

Teknisk afdeling / R&D

Marketing

Økonomi

IT

Bygningsadministration

Salg Danmark

Bo Sterner

Salgsdirektør, Danmark 
Tel: +45 87 38 75 21 
Mob: +45 24 29 28 66 
bo.sterner@systemair.dk

Tina Borch

Intern salgsleder
Tel: +45 87 38 75 64
tina.borch@systemair.dk

Jesper Kræfting

Afdelingschef, Hvidovre
Mob: +45 24 81 37 38
jesper.kraefting@systemair.dk

Jesper Rasmussen

Distriktschef, Region Nordjylland & Midtjylland
Mob: +45 30 95 31 71
jesper.rasmussen@systemair.dk

Bjarne Bylow-Andersen

Distriktschef, Region Syddanmark
Mob: +45 24 29 28 70
bjarne.bylow@systemair.dk

Lasse Skaarup

Distriktschef, Region Hovedstaden
Mob: +45 30 95 73 10
lasse.skaarup@systemair.dk

Claus Christensen

Distriktschef, Region Sjælland
Mob: +45 24 29 28 65
claus.christensen@systemair.dk

Peter Thygesen

Produktchef, Menerga
Tel: +45 21 48 94 17
peter.thygesen@systemair.dk

Michael Christensen

Produktchef, Tunnelventilation
Tel: +45 30 58 65 19
michael.christensen@systemair.no

Lene Mikkelsen

Teknisk Salg
Tel: +45 87 38 75 12
lene.mikkelsen@systemair.dk

Frank Madsen

Teknisk Salg
Tel: +45 87 38 75 19
frank.madsen@systemair.dk

Berit Sand

Teknisk Salg
Tel: +45 87 38 75 51
berit.sand@systemair.dk

Trond Jensen

Teknisk Salg
Tel: +45 87 38 75 13
trond.jensen@systemair.dk

Simon Brix

Teknisk salg
Tel: +45 87 38 75 24
simon.brix@systemair.dk

Pia Petersen

Teknisk Salg
Mob: +45 20 49 16 17
pia.petersen@systemair.dk

Teknisk Support

Michael Juul Vestergaard

Servicechef
Tel: +45 87 38 75 10
Mob: + 45 30 95 97 90
michael.vestergaard@systemair.dk

Michael Henze

Supporttekniker
Mob: +45 24 29 28 68
michael.henze@systemair.dk

Bo Nielsen

Supporttekniker 
Tel: +45 87 38 75 90
bo.nielsen@systemair.dk

Preben Jensen

Supporttekniker
Mob: +45 24 29 28 74
preben.jensen@systemair.dk

Michael Thomsen

Kørende Servicetekniker
Mob: +45 30 95 13 73
michael.thomsen@systemair.dk

Anders Johansen

Kørende Servicetekniker
Mob: +45 30 45 55 20
anders.johansen@systemair.dk

Torben Nygaard Nielsen

Kørende Servicetekniker
Mob: +45 61 38 60 10
torben.nielsen@systemair.dk

Salg Eksport

Therese Johansen

Regional eksportchef
Tel: +45 87 38 75 18
Mob: +45 24 29 28 72
therese.johansen@systemair.dk

Sven Tornvig

Regional eksportchef
Tel: +45 87 38 75 17
Mob: +45 24 29 28 79
sven.tornvig@systemair.dk

Jesper Trip Vilhelmsen

Regional eksportchef
Tel: +45 87 38 75 57
Mob: +45 24 29 28 53
jesper.vilhelmsen@systemair.dk

Direktion

Henrik Villadsen

Adm. direktør
Tel: +45 87 38 75 40
Mob: +45 24 29 28 51
henrik.villadsen@systemair.dk

Produkt og Software

Claus Pedersen

Produktchef
Tel: +45 87 38 75 56
claus.pedersen@systemair.dk

Flemming Birkmose

Produktchef
Tel: +45 87 38 75 41
Mob: +45 24 29 28 67
flemming.birkmose@systemair.dk

Ulf Bang

Produktchef AHU
Tel: +45 87 38 75 15
Mob: +45 30 69 91 90
ulf.bang@systemair.dk

Anders Rosenlund

Kvalitetschef
Tel: +45 87 38 75 22
Mob: +45 40 25 70 15
anders.rosenlund@systemair.dk

Henning Svendsen

Ingeniør
Tel: +45 87 38 75 53
henning.svendsen@systemair.dk

Leif Kjær Nielsen

Teknisk dokumentation
Tel: +45 87 38 75 14
Mob: +45 24 29 28 57
leif.kjaer.nielsen@systemair.dk

Jeppe Vajhøj

Datakoordinator
Tel: +45 87 38 75 46
jeppe.vajhoj@systemair.dk

Logistik og Indkøb

Per Jacobsen

Planlægningsleder
Tel: +45 87 38 75 28 
per.jacobsen@systemair.dk

Lars Christensen

Planlægningsassistent
Tel: +45 87 38 75 27
lars.christensen@systemair.dk

Birgitte Falck

Indkøbschef
Tel: +45 87 38 75 26 
Mob: +45 24 29 28 55
birgitte.falck@systemair.dk 

Mads Strange

Indkøbsassistent
Tel: +45 87 38 75 25
mads.strange@systemair.dk

Helle Kvium

Indkøbsassistent
Tel: +45 87 38 75 29
helle.kvium@systemair.dk

Kirsten Ladegaard

Indkøbsassistent
Tel: +45 87 38 75 11
kirsten.ladegaard@systemair.dk

Produktion

Benny Nielsen

Forsendelsesleder
Tel: +45 87 38 75 47
Mob: +45 24 29 28 60
benny.nielsen@systemair.dk

Jacob Feldt

Værkfører, Montage
Tel: +45 87 38 75 45
Mob: +45 24 29 28 61
jacob.feldt@systemair.dk

Ole Jensen

Værkfører, Montage
Mob: +45 24 29 28 71
ole.jensen@systemair.dk

Carit Meisner

Værkfører, Halvfabrikata
Tel: +45 87 38 75 60
Mob: +45 24 29 28 52
carit.meisner@systemair.dk

Flemming Nyborg

Produktionsleder
Mob: +45 29 35 70 17
flemming.nyborg@systemair.dk

Sveinn Pálmar Einarsson

Lagerchef
sveinn.einarsson@systemair.dk

Klaus Sønderskov

Produktionstekniker
Tel: +45 87 38 75 43
Mob: +45 24 29 28 59
klaus.sonderskov@systemair.dk

Teknisk afdeling / R&D

Ernestas Juzenas

Team Manager, Mechanical Design
ernestas.juzenas@systemair.dk

Mads Krohn

Specialist Styring & Køleteknik
mads.krohn@systemair.dk

Lars Salomonsen

Automatikspecialist
lars.salomonsen@systemair.dk

Michael Kelfast

Automatikspecialist
michael.kelfast@systemair.dk

Jesper Rørsted

Ingeniør
jesper.rorsted@systemair.dk

Christian Utoft

Ingeniør
christian.utoft@systemair.dk

Morten Lisberg Olsen

Ingeniør 
morten.olsen@systemair.dk

Tom Jensen

Konstruktør
tom.jensen@systemair.dk

Nina Mani

Konstruktør
nina.mani@systemair.dk

Jesper Foght

Testtekniker
jesper.foght@systemair.dk

Marketing

Birgit Knudsen

Marketingchef / Konceptudvikling
Mob: +45 24 29 28 64
birgit.knudsen@systemair.dk

Jette Kreutzfeldt

Grafiker
Mob: +45 21 86 98 61
jette.kreutzfeldt@systemair.dk

Kim Rise

Kommunikationsspecialist
Mob: +45 30 95 70 62
kim.rise@systemair.dk

Økonomi

Claus Jensen

Økonomichef
Tel: +45 87 38 75 09
Mob: +45 24 29 28 58
claus.jensen@systemair.dk

Tenna T. Drenck

Økonomiassistent
Tel: +45 87 38 75 07
tenna.drenck@systemair.dk

Karin Pedersen

Økonomiassistent
Tel: +45 87 38 75 20
karin.pedersen@systemair.dk

Lene Berg

Økonomiassistent
Tel: +45 87 38 75 08
lene.berg@systemair.dk

Dorthe Hygebjerg

Økonomiassistent
Tel: +45 87 38 75 00
dorthe.hygebjerg@systemair.dk

IT

Ola Pedersen

IT-administrator
Tel: +45 87 38 75 37
ola.pedersen@systemair.dk

Bygningsadministration

Benny Hansen

Bygningsadministrator
Mob: +45 24 29 28 73
benny.damtoft@systemair.dk

Følg os på de sociale medier
Feedback